Artarózis skarlátkezelése

Megbetegedési kockázat 50 éves kor felett a lakosság felénél található artrózis által érintett ízület. Bizonyos foglalkozások esetén a megbetegedési kockázat mégis magasabb, pl.
Burkolóknál és kővágóknál foglalkozási betegségnek számít. Hasonlóan gyakori a könyök arthrosisa építőmunkásoknál, akik állandóan légkalapáccsal dolgoznak. A takarító- és házimunkát végző nők pockopásának megfelelő felismerése még várat magára.
Lehetséges következmények és szövődmények Az állandó túlterhelés gátolja a porc anyagcseréjét. Emiatt egyenetlen lesz, felrostozódik.
A ledörzsölt részecskék izgatják az ízületi savós hártyát, amely erre gyulladással reagál. Az ízület nem lesz többé kellően sima. A gyulladásos sejtek olyan anyagokat termelnek, melyek feloldják a porcot.
Tanácsok: Mit tehet skarlát esetén Forduljon gyermekorvosához, aki azonnal megkezdi a betegség gyógyítását. A skarlát kezelésére a mai napig az elsősorban ajánlott szer a penicillin, bár számos más készítmény is segíthet a betegség kezelésében.
A fájdalom miatt Ön nem érzi magát többé jól, az izomzat sorvad, és a porc anyagcseréje még tovább romlik. Térdízületi artrózisban könnyen alakul ki x- vagy ó-láb.
Krónikus artarózis skarlátkezelése súlyos deformáció alakul ki, míg arthrosisnál enyhébb. Hogyan előzhető meg az ízületi porckopás?
Olyan rendszeres mozgás ajánlott, mely minden ízületet artarózis skarlátkezelése terhel, pl. A napi 10 perces rendszeres gyógytorna is megőrzi a mozgékonyságot.
Mikor forduljunk orvoshoz?